600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
SİPARİŞ VERDİĞİN ÜRÜNLERE RESİMLİ YORUM YAP 100 TL HEDİYE ÇEKİ KAZAN
800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla!

Çörek Otu Yağı / 100 ml.

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
Çörekotu yağı, Asya ve Afrika başta olmak üzere Akdeniz bölgesindeki ülkelerde yetişen çörek otunun (nigella sativa) bitki tohumlarının herhangi bir ısı veya kimyasal işlem görmeden soğuk sıkımı sonucu elde edilen yağdır. Soğuk sıkım işleminden geçtikten sonra hijyenik koşullarda muhafaza edilmektedir.

Çörek otu bitkisi Güneybatı Asya, Akdeniz ve Afrika'ya özgü olan bir bitkidir. Baharat ve bitkisel ilaç olarak da kullanımı yaygın olan aromatik ve lezzetli çörek otu tohumları yüzyıllardır yetiştirilmektedir. Çörek otu yağının faydalı olmasının asıl sebebi, çörek otunun içeriğinde bulunan üç temel besin maddesidir. Bu besin maddeleri; timokinon (TQ),timohidrokinon (THQ) ve timol’dur.

Timokinon (TQ),timohidrokinon (THQ) ve timol ile ilgili çok sayıda bilimsel çalışma vardır. Bu çalışmalar, bu bileşiklerin çeşitli sağlık sorunları için faydalı olabileceğini göstermektedir.

Timokinon, kanser, kalp hastalığı, diyabet, Alzheimer hastalığı ve Parkinson hastalığı gibi kronik hastalıklar için faydalıdır.

Timohidrokinon, bakteriyel enfeksiyonlar, alerjiler, egzama ve sedef hastalığı gibi cilt hastalıkları için faydalıdır.

Timol, solunum yolu enfeksiyonları, mide-bağırsak hastalıkları ve diş eti hastalıkları için faydalıdır.

Çörek otu yağı, diyabet, obezite, saç dökülmesi, cilt rahatsızlıkları ve MRSA gibi enfeksiyonları önlemeye yardımcı olur. Kalp sağlığını destekler, mantar enfeksiyonları ile savaşır, alerji semptomlarını azaltır, akne ve sivilce tedavisine yardımcı olur, doğurganlığı artırır ve saç sağlığını destekler. Ayrıca grip ve yüksek ateş semptomlarını azaltmaya, çıban, öksürük, astım ve ishal gibi problemleri ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Sayılamayacak kadar fazla faydaya sahip olan çörek otu yağı genellikle uykusuzluğu gidermek, tansiyonu düşürmek, kas kramplarını ve spazmları önlemek, sedef ve egzama gibi cilt rahatsızlıklarını tedavi etmek ve diyabet semptomlarını kontrol altına almak için yaygın olarak kullanılır.

Çörek otu yağı, çinko, kalsiyum, demir, selenyum, magnezyum ve aminoasitler bakımından oldukça zengindir. İçerisinde A vitamini, C vitamini, B1, B6, biotin, niasin ve folik asit gibi vitaminleri de barındırır. Çörek otu yağı, soğuk sıkım yağ olarak kullanılır, pişirilmeye uygun bir yağ değildir. Bu sebeple salata ve yemeklere sonradan eklenerek tüketilmelidir.

%100 doğal, Vegan, Çevre Dostu, Hayvan Dostu ve Helaldir.

Bilimsel araştırmaları incelemek ve nasıl kullanılacağını öğrenmek için Çörek Otu Yağının 101 Faydası makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

Mineral İçeriği:
 • Oleik Asit (Omega 9)
 • Linoleik Asit (Omega 6)
 • Stearik Asit
 • Timokinon (TQ)
 • Timohidrokinon (THQ)
 • Timol
 • Palmitik Asit
 • Karoten
 • A vitamini
 • B vitamini
 • C vitamini
 • E vitamini
 • Kalsiyum
 • Potasyum
 • Magnezyum
 • Çinko

Nasıl Kullanılır?

Çörek otu yağı, kullanılacak duruma göre, 1 çay kaşığı ile 1 yemek kaşığı arasında değişir.
Her yaştan kişinin kullanımı için uygundur.

Saklama Koşulları

Güneş ışığı görmeyen, serin ve karanlık yerde ağzı kapalı şekilde saklayınız.
Çocukların ve evcil hayvanların ulaşamayacağı yerde muhafaza edilmelidir.

GMP Standartlarında Üretim

Soğuk sıkım yağlarımız, GMP sertifikalı “İyi üretim sistemleri” çerçevesinde, ilgili Bakanlık yönetmeliğine uygun olup, gerekli analiz ve testlerden geçirilerek faydalı ham maddelerle, el işçiliği ile üretilmektedir.
*Bu ifadeler Gıda ve İlaç Dairesi tarafından değerlendirilmemiştir. Bu ürün herhangi bir hastalığı teşhis etmek, tedavi etmek, iyileştirmek veya önlemek için tasarlanmamıştır. 
 *İlgili yasa ve yönetmelikler, hastalık adı veya endikasyon belirterek satış ve tanıtıma izin vermemektedir
Benzer Ürünler
Ürünlerin Detaylı Bilgileri
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
{x} kişi bu ürünü inceliyor.
Yükleniyor...