600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
SİPARİŞ VERDİĞİN ÜRÜNLERE RESİMLİ YORUM YAP 100 TL HEDİYE ÇEKİ KAZAN
600 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 600 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 600 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 600 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla!

Doğal Kestane ve Çiçek Balı / 300 gr. (Polifloralı Bal - Ham Bal)

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
 • Organik Arıcılık Kanununa uygun ender bölgelerden biri olan Düzce'de yaklaşık 1100 metre rakımda arıların kendi doğal ortamlarında üretilen doğal ham baldır.
 • Arılara, arı keki, şeker vb. maddeler yedirilmez.
 • Üretilen ballara Pastörizasyon (ısıtma yöntemi) YAPILMAZ ve besin değerleri en iyi şekilde korunarak kavanoza alınır.
Polifloralı kelimesi ‘çok bitkili’ anlamında kullanılır. Poli kelimesi Latince ‘çok’ anlamına gelir, flora kelimesi ise yine Latince ‘bitki’ anlamında kullanılır. Farklı çiçeklerin nektarlarından elde edilen ballara polifloralı bal denir.

Arıcılığın yapıldığı bölgenin zengin bitki florasına sahip olması bal üretiminde oldukça önemlidir. Bitki çeşitliliği arttıkça ve nektar alınan bitkiler farklılaştıkça, üretilen balın besleyici değeri de aynı oranda artar. Bölgede bulunan bitkilerin yetiştiği iklim, balın lezzeti açısından da oldukça önemlidir.

Polifloralı bal üretimi için nektarları toplanan çiçekler, bolca güneşe ihtiyaç duyar. Az yağış alan bölgede yetişen bitkiler ise topraktaki mineralleri alır. Topraktaki su miktarı da bitkilerin beslenmesi için önemlidir. Az suyun olduğu topraklarda büyüyen bitkiler, mevcut suyun dışında bulunan mineralleri de bünyelerine çekerler. Bu durum da çiçeğin yapısını etkiler. Mineral değerleri yüksek olan bu çiçek ve bitkilerin nektarları arılar tarafından toplanarak ham polifloralı bal elde edilir.

Düzce'nin zengin coğrafyasında üretilen ham balımız, yüksek prolin değerine sahiptir. Bu sayede vücut direncini artırmaya ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.

Düzce'nin dağlık ve yeşilliklerle dolu coğrafi yapısı, arıların doğal yaşam alanlarının korunmasına katkı sağlar. Bölgedeki bitki çeşitliliği, arıların farklı nektar ve polen kaynaklarına ulaşmasını mümkün kılar. Bu sayede arılar sağlıklı bir şekilde yaşayabilir ve bal üretimine katkıda bulunabilirler. Düzce'nin iklimi, ılıman ve nemli Karadeniz iklimi özelliklerini taşır. Bu hava koşulları, arı kolonilerinin güçlü kalmasını ve bal üretiminin desteklenmesini sağlar.

Doğal Kestane ve çiçek balı, kestane ağacından ve çeşitli bitkilerin çiçeklerinden elde edilen doğal bir baldır. Doğal Kestane ve çiçek balı, güçlü kestane balı ve hafif çiçek balının karışımıyla dengeli bir aroma sağlar.

Doğal Kestane ve çiçek balının besin değeri oldukça yüksektir. Diğer ballara göre daha zengin bir mineral içeriğine sahiptir. Özellikle demir, potasyum ve magnezyum açısından zengin olması nedeniyle sağlık açısından da faydalıdır. Doğal Kestane ve çiçek balı, doğal şeker içeriği ve antioksidanlar sayesinde enerji verici ve bağışıklık sistemini destekleyici özelliklere sahiptir.

Doğal Kestane ve Çiçek Balı Faydaları:

 • İçerdiği mineraller vücut fonksiyonlarını desteklemeye yardımcı olur.
 • Doğal şeker içeriği sayesinde hızlı bir enerji kaynağıdır.
 • İçerdiği antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Mide rahatsızlıklarını hafifletir ve sindirimi kolaylaştırır.
 • Tahriş olmuş boğazı yatıştırır ve öksürüğü azaltır.
 • Antibakteriyel özellikleri sayesinde yara iyileşmesini destekler ve cilt üzerindeki küçük yaraların iyileşme sürecini hızlandırır.
 • Cildin yaşlanma sürecini yavaşlatır.
 • İçerdiği triptofan, vücutta serotonin ve melatonin üretimini destekleyerek uyku kalitesini artırır ve uykusuzluk sorunlarına yardımcı olur.
 • Düşük glisemik indeksi sayesinde kan şekerinin dengelenmesine katkı sağlar.
 • Arı poleni içerir ve bu sayede vücudun alerjenlere karşı tepkisini azaltır ve mevsimsel alerjilerin hafiflemesine yardımcı olur.

İlaçsız Market Doğal Kestane ve çiçek ham Balı’nı kahvaltıda tüketebilir, pişirilmeyen tatlılar üzerine ekleyebilir, dilerseniz bitki çaylarının içerisine çay ılıdıktan sonra katarak kullanabilirsiniz.
 

Neden Pastörizasyon Uygulamıyoruz?

Her damlası titizlikle üretilen İlaçsız Market Kestane ve Çiçek Balı, pastörizasyon işlemine tabi tutulmamıştır. Bu, balın içerdiği doğal bileşenlerin korunması ve doğallığının muhafaza edilmesi açısından oldukça önemlidir. 60 °C'den 100 °C'ye kadar ısıl işlemlerin uygulandığı pastörizasyon işlemi, çoğu ticari bal üretiminde tercih edilen bir yöntemdir. Ancak bu işlem, ne yazık ki balın içerdiği faydalı vitaminler, mineraller, enzimler ve amino asitlerin büyük bir kısmını yok ederek, balın doğallığını ve sağlık yararlarını olumsuz etkiler.

İlaçsız Market Kestane ve Çiçek Balı'na, doğanın mükemmel dengesini korumak için bu yüksek ısı işlemlerine yer vermiyoruz. Bu sayede, balın içindeki zengin besin değerleri ve sağlık faydaları korunuyor. Doğal kristalizasyon süreci, bize lezzetli ve sağlıklı bir bal olduğunu gösterir.
Ürünlerin Detaylı Bilgileri
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...