600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
SİPARİŞ VERDİĞİN ÜRÜNLERE RESİMLİ YORUM YAP 100 TL HEDİYE ÇEKİ KAZAN
800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla!

Doğal Lavanta Balı / 300 gr. (Polifloralı Bal - Ham Bal)

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
 • Organik Arıcılık Kanununa uygun ender bölgelerden biri olan Afyonkarahisar’da yaklaşık 1200 metre rakımda arıların kendi doğal ortamlarında üretilen doğal ham baldır.
 • Arılara, arı keki, şeker vb. maddeler yedirilmez.
 • Üretilen ballara Pastörizasyon (ısıtma yöntemi) YAPILMAZ ve besin değerleri en iyi şekilde korunarak kavanoza alınır.
Polifloralı kelimesi ‘çok bitkili’ anlamında kullanılır. Poli kelimesi Latince ‘çok’ anlamına gelir, flora kelimesi ise yine Latince ‘bitki’ anlamında kullanılır. Farklı çiçeklerin nektarlarından elde edilen ballara polifloralı bal denir.
Arıcılığın yapıldığı bölgenin zengin bitki florasına sahip olması bal üretiminde oldukça önemlidir. Bitki çeşitliliği arttıkça ve nektar alınan bitkiler farklılaştıkça, üretilen balın besleyici değeri de aynı oranda artar. Bölgede bulunan bitkilerin yetiştiği iklim, balın lezzeti açısından da oldukça önemlidir.
Polifloralı bal üretimi için nektarları toplanan çiçekler, bolca güneşe ihtiyaç duyar. Az yağış alan bölgede yetişen bitkiler ise topraktaki mineralleri alır. Topraktaki su miktarı da bitkilerin beslenmesi için önemlidir. Az suyun olduğu topraklarda büyüyen bitkiler, mevcut suyun dışında bulunan mineralleri de bünyelerine çekerler. Bu durum da çiçeğin yapısını etkiler. Mineral değerleri yüksek olan bu çiçek ve bitkilerin nektarları arılar tarafından toplanarak ham polifloralı bal elde edilir.
Afyonkarahisar'ın zengin coğrafyasında üretilen ham balımız, yüksek prolin değerine sahiptir. Bu sayede vücut direncini artırmaya ve bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur.
Afyonkarahisar'ın iklimi, bitki çeşitliliği ve coğrafi konumu arıcılık faaliyetleri için elverişlidir. Arıların uzun süre boyunca aktif kalmasını sağlayarak bal üretimine katkıda bulunur.
Doğal Lavanta balı, arıların altı farklı çeşit lavanta çiçeklerinden topladığı nektarlardan ürettikleri özel bir bal çeşididir. İçerisinde altı çeşit lavanta bitkisinin nektarı bulunur. Lavanta nektarı bala çiçeksi bir aroma ve lavanta tadı katar.

Lavanta Balı Faydaları

 • Boğaz problemlerini yatıştırır: Boğazda oluşan tahriş ve iltihaplanmalara karşı doğal bir çözüm sunar.
 • Soğuk algınlığı ve öksürüğü iyileştirir: Öksürük ve soğuk algınlığı gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarına karşı destekleyici bir rol oynar. Balın doğal antibakteriyel özellikleri, boğazı yatıştırır ve öksürüğü hafifletmeye yardımcı olur.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir: İçerdiği doğal antioksidanlar sayesinde bağışıklık sistemini destekler ve vücudu hastalıklara karşı korur.
 • Sindirim sorunlarını hafifletir: Balın doğal enzim içeriği, sindirim sistemine yardımcı olur ve mide rahatsızlıklarını hafifletir.
 • Sakinleştirir ve uyku problemlerini giderir: Rahatlatıcı özellikleri nedeniyle sakinlik ve huzur hissi sağlar. Uykusuzluk sorunlarıyla mücadelede doğal bir destek sağlar.
 • Alerji semptomlarını hafifletir: Doğal anti-enflamatuar özellikleri, alerji semptomlarının hafifletilmesine yardımcı olur. Burun tıkanıklığı, hapşırma ve göz sulanması gibi alerji belirtilerini azaltır.
 • Antimikrobiyal etki gösterir: İçerdiği antimikrobiyal bileşenler sayesinde bakteri ve mantarlarla mücadelede etkilidir. Ağız içi enfeksiyonlara ve diş eti problemlerine karşı kullanılır.
 • Stres ve anksiyeteyi azaltır: Lavanta nektarının hoş kokusu ve sakinleştirici özellikleri, stres ve anksiyeteyi azaltmaya yardımcı olur.
İlaçsız Market Doğal Lavanta ham Balı’nı kahvaltıda tüketebilir, pişirilmeyen tatlılar üzerine ekleyebilir, dilerseniz bitki çaylarının içerisine çay ılıdıktan sonra katarak kullanabilirsiniz.

Neden Pastörizasyon Uygulamıyoruz?

Her damlası titizlikle üretilen İlaçsız Market Lavanta Balı, pastörizasyon işlemine tabi tutulmamıştır. Bu, balın içerdiği doğal bileşenlerin korunması ve doğallığının muhafaza edilmesi açısından oldukça önemlidir. 60 °C'den 100 °C'ye kadar ısıl işlemlerin uygulandığı pastörizasyon işlemi, çoğu ticari bal üretiminde tercih edilen bir yöntemdir. Ancak bu işlem, ne yazık ki balın içerdiği faydalı vitaminler, mineraller, enzimler ve amino asitlerin büyük bir kısmını yok ederek, balın doğallığını ve sağlık yararlarını olumsuz etkiler.
İlaçsız Market Lavanta Balı'na, doğanın mükemmel dengesini korumak için bu yüksek ısı işlemlerine yer vermiyoruz. Bu sayede, balın içindeki zengin besin değerleri ve sağlık faydaları korunuyor. Doğal kristalizasyon süreci, bize lezzetli ve sağlıklı bir bal olduğunu gösterir.
Ürünlerin Detaylı Bilgileri
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
{x} kişi bu ürünü inceliyor.
Yükleniyor...