600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
SİPARİŞ VERDİĞİN ÜRÜNLERE RESİMLİ YORUM YAP 100 TL HEDİYE ÇEKİ KAZAN
800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla!

Askorbik Asit (C Vitamini) / 250 gr.

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş

Askorbik asit, suda çözünen, C vitamini olarak da bilinen bir vitamin türüdür. Kimyasal adı L-askorbik asittir. Askorbik asit, vücut için gerekli olan ve antioksidan özelliklere sahip olan bir su çözünür vitaminidir. Bağışıklık sistemini güçlendirmeye, cilt sağlığını korumaya, yara iyileşmesini hızlandırmaya, kolajen üretimini desteklemeye ve serbest radikallerin neden olduğu hasarı önlemeye yardımcı olur. Demir emilimini artırır ve vücuttaki oksidatif stresi azaltmada önemli bir rol oynar.

Etken Madde:

 • C vitamini

Saklama Koşulları:

 • 25°C’nin altında serin ve kuru yerde muhafaza ediniz.

Askorbat veya Askorbik asit yani C vitamini ihtiyacımızı Bağırsak Tolerans testi ile nasıl anlarız?

 • C vitamininin saf formu olan ascorbic asidin toz formu kullanılır. Kapsül, tablet, lipozomal formunda C vitamini ile yapılmaz.
 • Teste yemekten 2 saat sonra başlayın. 2 gram (1 çay kaşığı) C vitaminini yarım bardak su içinde eritip için. 15 dakikada bir tekrarlayın. Bu işleme ishal olup tuvalete gidene kadar devam edin. Sizi ishal eden doz vücudunuzun ihtiyaç duyduğu C vitaminini gösterir.
 • Sizi ishal eden C vitamini ne kadar fazla ise virus ya da toksin yükünüz o kadar fazla demektir. Yani 20 gram C vitamini ile ishal olan birisi 10 gram C vitamini ile ishal olan birisine göre daha fazla virus yüküne sahip demektir. Ya da daha fazla toksik yüke sahiptir.
 • Test sonrası sizi ishal eden dozun %75 miktarını günlük doz olarak kullanarak, ihtiyaç duyduğunuz C vitaminini optimal düzeyde almış olursunuz. %75 miktarda aldığınız doz bir süre sonra sizi ishal eder. Bu C vitamini ihtiyacınızın azaldığını gösterir.
 • Bu test sağlıklı bir şekilde kendinizi test edebileceğiniz ve C vitamini ihtiyacınızı belirleyebileceğiniz kolay bir uygulamadır. Aynı zamanda doğal bir yöntemdir. Bu testi 12 yaş üzerinde herkes yapabilir.

Askorbik asitin diğer isimleri

 • Vitamin C
 • L-askorbik asit
 • Askorbil asit
 • Askorbil palmitat
 • Askorbil stearat

Askorbik Asitin Kullanım Alanları

Askorbik asit ayrıca gıda endüstrisinde de yaygın bir şekilde kullanılır.
Bazı yaygın kullanım alanları şunlardır:
1. Besin Takviyeleri: Askorbik asit, besin takviyeleri olarak tablet veya toz formunda satılmaktadır. Bu takviyeler, C vitamini alımını artırmak veya eksikliği olan bireylerin ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılabilir.
2. Koruyucu Madde: Antioksidan özelliğinden ve yenilebilir olduğundan gıda endüstrisinde renk ve tazelik kaybını önlemek için bir koruyucu madde olarak kullanılır. Özellikle meyve suları, konserve sebzeler, et ürünleri gibi ürünlerde kullanılarak oksidasyonun etkilerini azaltır.
3. Aroma İyileştirici: Askorbik asit, bazı gıda ürünlerinde tat ve aroma iyileştirici olarak kullanılabilir. Özellikle bazı sosis ve jambon gibi et ürünlerinde kullanılarak tat ve aroma kalitesini artırabilir.
4. Un İyileştirici: Ekmek ve diğer unlu mamullerde, askorbik asit hamurun yapısını güçlendirir ve ekmeklerin daha kabarık olmasını sağlar.
5. Kozmetik Ürünler: C vitamini, cilt bakım ürünlerinde anti-aging özellikleri nedeniyle kullanılmaktadır. Antioksidan özellikleri sayesinde cilt hücrelerini korumak ve cilt tonunu düzenlemek için tercih edilir.
Yan Etkiler
Askorbik asit, genellikle güvenli kabul edilir.
Askorbik asit genellikle günlük beslenme yoluyla alınır, ancak eksikliği durumunda takviye olarak da kullanılabilir. 
Ürünlerin Detaylı Bilgileri
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
{x} kişi bu ürünü inceliyor.
Yükleniyor...