600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
SİPARİŞ VERDİĞİN ÜRÜNLERE RESİMLİ YORUM YAP 100 TL HEDİYE ÇEKİ KAZAN
800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla!

Zinzino Balance Test

 • (1)
 • Ürün Kodu: TK-ZNZNBLNCTST
 • Marka: Zinzino
 • Kategori: Takviyeler
 • Stok: 20+
 • 810,90 TL
  ÜCRETSİZ KARGO
WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş

Zinzino ürünlerinden distribitör olarak kazanç sağlayabilir, sevdiklerinize ve kendinize daha uygun fiyatla sahip olabilirsiniz. Distribitör olmak için whatsapp destek hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Tıkla izle: Zinzino Balance Test Nasıl Yapılır ve Yollanır?

Zinzino Balance Test, Balance konseptimizin temelidir. Balance Test sayesinde kanınızdaki 11 yağ asidi seviyesinin detaylı analizini ve altı farklı sağlık göstergesi ile temel Omega-6:3 oranınızı öğrenebilirsiniz. Analiz bağımsız kuruluşlarca gerçekleştirilir ve sonuçlar tamamen isimsizdir; sonuçlar sayesinde vücudunuzdaki Omega besinlerinin dengede olup olmadığını öğrenirsiniz. Testte, vücudunuzdaki temel Omega-6:3 dengesini nasıl düzenleyeceğinize ve sağlık yolculuğunuza nasıl devam edeceğinize dair kişiselleştirilmiş tavsiyeler ve kılavuzlar yer alır.

Zinzino Balance Test Nasıl Yapılır?

Zinzino Testi, evde kişisel kan örneği alımıyla uygulanan onaylanmış bir in vitro teşhis ürünüdür.

 1. İlk olarak ellerinizi sabunla köpükleyip ılık suyla güzelce yıkayın ve kurulayın.

 2. Örnek kartını kâğıt zarftan çıkarın. Zarfı daha sonra kullanmak için kenara koyun. Örnek kartındaki SAVE kısmını koparın ve test kimliğinin fotoğrafını çekin. Test sonucunuzu yalnızca anonim test kimliğinizi kullanarak öğrenebilirsiniz. Üzerinde iki daire bulunan kartı daireler yukarı bakacak şekilde masaya koyun.

 3. Kolunuzla büyük çemberler çizerek veya elinizi aşağıya doğru 20 saniye sallayarak kan akışını hızlandırın.

 4. Tek kullanımlık bisturiyi çıkarın. Şeffaf emniyet başlığını çıkardığınızda bisturi kullanıma hazır hale gelir. Parmağınızın (orta parmak önerilir) ucunu temizlemek için alkollü mendili kullanın. Bisturiyi, parmak ucunuzun alt tarafına doğru, masadaki kâğıda damlama yapacak şekilde konumlandırın. Bisturinin ucunu “tık” sesi duyana kadar parmağınıza doğru itin. Bu şekilde bisturiyle parmağınızda küçük bir delik açılır.

 5. Filtre kâğıdına parmaklarınızla dokunmayın.

 6. Kanınızla tek seferde tek bir halkayı doldurun. Parmağınızı hafifçe sıkın ve kan damlasının, halkanın içine kendiliğinden düşmesini bekleyin. Tek bir kan damlası halkayı doldurmazsa parmağınızdan bir damlanın daha hızlıca düşmesini sağlayın. Kan örneklerinin iyice kuruması için örnek kartını yatay şekilde en az 10 dakika oda sıcaklığında bırakın.

 7. Örnek kartını tekrar kâğıt zarfa yerleştirin. Ardından kâğıt zarfı metal çantaya koyun ve çantayı kapatın.

ÖNEMLİ: Metal çantanın içindeki nem giderici paketi çıkarmayın.

 1. Kapattığınız metal çantayı, laboratuvar adresinin yazılı olduğu büyük zarfa koyun.

Test kodunuzu www.zinzinotest.com üzerinden kaydedin. Daha sonra test sonucunuzu da bu web sayfasından görüntülersiniz. Sonucunuzun hazırlanması 10-20 gün sürer.
ÖNEMLİ: Karttan aldığınız SAVE kısmını saklayın. Test sonucunuzu yalnızca anonim test kimliğinizi kullanarak öğrenebilirsiniz.

Zinzino Balance Test Ne İşe Yarar?

 • Kendi kendinize uygulayabileceğiniz kurutulmuş kan lekesi tekniği uygulamalı testi

 • Kanınızdaki 11 yağlı asidinin ölçümü

 • Omega-6:3 Dengeniz hakkında veri paylaşımı

Nelerin ölçümünü yapıyoruz?

Test; doymuş, tekli doymamış (Omega-9) ve çoklu doymamış (Omega-6 ve Omega-3) yağ asitleri dahil olmak üzere 11 yağ asidini ölçer. Bireysel yağ asidi değerleri tabloda gösterilir ve ölçülen toplam yağ asitlerinin yüzdeleri olarak ifade edilir. Tabloda karşılaştırma için, her bir yağ asidinin ortalama aralığı (dengeli insanlardan oluşan geniş bir gruptan elde edilen verilere dayalı olarak) Hedef Değer olarak sunulur.

Aşağıdaki yağ asitlerinin ölçümü yapılır:

 • Palmitik asit, C16:0, doymuş yağ

 • Stearik asit, C18:0, doymuş yağ

 • Oleik asit, C18:1, Omega-9

 • Linoleik asit, C18:2, Omega-6

 • Alfa-linolenik asit, C18:3, Omega-3

 • Gama-linolenik asit, C18:3, Omega-6

 • Dihomo-gama-linolenik asit, C20:3, Omega-6

 • Araşidonik asit (AA),C20:4, Omega-6

 • Eikosapentaeonik asit (EPA),C20:5, Omega-3

 • Dokosapentaenoik asit (DPA),C22:5, Omega-3

 • Dokosaheksaenoik Asit (DHA),C22:6, Omega-3

Sertifikalı Test Kiti

Zinzino Balance testinin (Kurutulmuş Kan Damlası Testi),in vitro diagnostik (IVD) tıbbi cihazlarla ilgili Avrupa yönetmeliği 98/79/EB ile uyumlu olduğu onaylanmıştır. Bu, testin ve tüm bileşenlerinin yürürlükteki yasa ve yönetmeliklere uygun olduğu ve dolayısıyla Kitin üzerinde CE işareti bulunduğu anlamına gelir.

Sonuçlar Nasıl Hesaplanır?

11 yağ asidi analiz edilir ve miktar toplamları %100 kabul edilir. Sonraki 6 değer için yağ asitlerinin 7 oranını kullanırız. 7 yağ asidinin her birinin analiz edilen miktarı, %100 oranının bir yüzdesi olarak hesaplanır.

 1. Omega-3 Eikosapentaeonik asit (EPA)

 2. Omega-3 Dokosaheksaenoik Asit (DHA)

 3. Omega-3 Dokosapentaenoik asit (DPA)

 4. Omega-6 Araşidonik asit (AA)

 5. Omega-6 Dihomo-gama-linolenik asit (DGLA)

 6. Doymuş yağ, Palmitik asit (PA)

 7. Doymuş yağ, Stearik asit (SA)

Korunma değeri

İlk olarak aşağıdaki bilinen 3 sağlık göstergesi hesaplanır:

 1. Omega-6 oranı değeri şu şekilde hesaplanır: (DGLA+AA) * 100 / (DGLA+AA+EPA+DPA+DHA)

 2. Omega-3 seviyesi değeri, EPA+DHA toplamıdır

 3. Denge değeri, Omega-6 (AA) / Omega-3 (EPA) olarak hesaplanır

Her gösterge değerine ikinci hesaplamada aynı ağırlık verilir ve 0 ila 100 arasında bir değer atanır. Ardından bu değer, ideal olarak 90 üzeri olması gereken Korunma Değerini elde etmek üzere 3 ile bölünür. Alınan sonuç, kişinin sağlık durumu hakkında bir değer belirtmez; yalnızca yağ asidi korunma seviyesini belirtir.
Not: EPA ve DHA değerlerinin, tüm hesaplar üzerinde büyük bir etkisi vardır. EPA ve DHA yüzdeleri düşükse sonuç olarak çok düşük oranda veya sıfır değerinde Korunma Değeriyle karşılaşmak şaşırtıcı olmaz.

Omega-3 Endeksi

Omega-3 Endeksi, deniz ürünlerinden alınan Omega-3 yağ asitleri olan EPA ve DHA’nın yüzde değerlerinin özetidir. Ortak seviyenin ideal olarak en az %8 olması beklense de %10 gibi daha yüksek değerler tercih edilir. Omega-3, hücrelerinizdeki birincil yapı taşları olduğundan birçok fayda sağlar. EPA; kan, kaslar ve dokularda baskınken DHA; beyin, sperm ve gözlerde baskındır.

Omega-6:3 Dengesi

Denge, AA yüzde değerinin EPA yüzde değerine bölünmesiyle (AA/EPA) hesaplanır ve 3:1 gibi bir Denge değeri olarak ifade edilir. Vücuttaki Omega-6:3 Dengesinin 3:1 altında olması tercih edilir. Bu oran 3:1 değerinin üzerindeyse beslenme şeklinizi değiştirmeyi düşünmelisiniz. Düşük Omega-6 Omega-3 dengesi, normal hücre ve doku gelişimini (homeostaz) sürdürme ve vücudun enflamasyonu kontrol etmesine yardımcı olma açısından önemlidir.

Hücre Zarı Akışkanlığı

Akışkanlık, iki doymuş yağın yüzde değerinin iki Omega-3 yüzde değerine bölünmesiyle hesaplanır. Bu nedenle akışkanlık değeri (PA+SA) / (EPA+DHA) olarak tanımlanır ve elde edilen sonuç, 3:1 gibi bir oranla akışkanlık endeksi olarak ifade edilir. Akışkanlık değeri 4:1 oranının altındaysa hücre zarlarında yeterli akışkanlık olduğu anlamına gelir. Bir zardaki yağlar ne kadar doymuş olursa zar da o kadar katı olur. Bunun aksine, bir zardaki yağların çoklu doymamışlık oranı ne kadar yüksekse zar o kadar akışkan olur. Hücre zarı oluşumu ve yapısı, hücrelerin sağlığı ve sonuç olarak vücut için kritik öneme sahiptir. Bir yandan, zarın sağlam hücresel yapı sağlayacak kadar sert olması gerekir. Diğer yandan ise besinlerin girip atık ürünlerin atılmasına yetecek kadar akışkan olması gerekir.

Akıl Sağlığı

Bu işlem, AA yüzde değerinin EPA ve DHA yüzde değerlerinin toplamına bölünmesiyle hesaplanır:
Akıl Sağlığı değeri = AA / (EPA+DHA). Elde edilen sonuç, 1:1 gibi bir oranla akıl sağlığı değeri olarak ifade edilir. Değerin, beyin ve sinir sistemine hem Omega-6 hem Omega-3 yağ asidinin yeterli ve dengeli tedarikinin sağlanması için 1:1 oranının altında olması gerekir. Bilişsel performans, deniz ürünü Omega-3 ile elde edilen EPA ve DHA tüketiminin artmasıyla güçlenir. Çocukluk ve yaşlılık dönemleri, kritik ve hassas aşamalardır. Omega-3 eksikliği, ruh hali sorunlarının yanı sıra öğrenme ve hafıza problemleriyle de ilişkilendirilir.

Araşidonik asit (AA) Endeksi

AA Endeksinde, ölçülen toplam yağ asitlerinin yüzdesi olarak Omega-6 yağ asidinin Araşidonik asit (AA) ölçülen değeri gösterilir. Tercih edilen ortalama değerler, %8,3 optimum hedef değeriyle %6,5 ila 9,5 arasındadır. Araşidonik asit (AA),vücut için en önemli Omega-6 yağ asididir. Burası; prostaglandinler, tromboksanlar ve lökotrienler gibi çeşitli işlevleri olan Omega-6 tarafından tetiklenen yerel doku hormonlarının üretimi için başlangıç noktasıdır. Ancak asıl işlev, enfeksiyonun ilerlemesini veya yaranın etkisini kısıtlayarak vücudu hasarlardan korumaktır.

Bağımsız Laboratuvar

Testiniz, bağımsız ve GMP sertifikalı bir laboratuvarda analiz edilir. Vitas’ın GMP sertifikalı olması, iyi üretim uygulamaları kullandığı anlamına gelir. Burada en son bilgi ve teknolojiye dayalı yüksek kaliteli kromatografik analiz sağlanır ve Vitas, 25 yıllık deneyimiyle kimyasal analizler gerçekleştiren sözleşmeli bir laboratuvardır. Kan testine dahil edilen BalanceTest Kimliğini yalnızca siz görebilirsiniz. Ne laboratuvar ne de Zinzino, testi kimin gönderdiğini bilmez. BalanceTest Kimliğinizi girdiğinizde zinzinotest.com adresinde sonuçlarınız görüntülenir. Anketi tamamlarsanız analizin tamamına erişim sağlarsınız. Anketi tamamlamazsanız yalnızca denge skorunuzu görüntülersiniz.

Benzer Ürünler
Ürünlerin Detaylı Bilgileri
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
{x} kişi bu ürünü inceliyor.
Yükleniyor...