600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
SİPARİŞ VERDİĞİN ÜRÜNLERE RESİMLİ YORUM YAP 100 TL HEDİYE ÇEKİ KAZAN
800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla!

Sıkıntı Yok Mutluyuz Çayı / 50 gr.

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
Sıkıntı yok mutluyuz çayı, içerisinde bulunan sarı kantaron, melisa, aynısefa, nar çiçeği, şerbetçi otu, yıldız anason, papatya ve Isparta gülü gibi faydalı bitkiler ve limon gibi meyveler kullanılarak hazırlanır. Sıkıntı yok mutluyuz çayı, stres ve kaygıyı azaltmaya yardımcı olur ve strese bağlı uykusuzluk problemlerini önleyerek rahat bir uyku çekmenize yardımcı olur. Pek çok faydalı bitkinin karışımından elde edilen sıkıntı yok mutluyuz çayı, kullanılan bitkilerin faydalı tüm özelliklerini de bünyesinde barındırır.
 
İçindekiler
Aynısefa çiçeği (Calendula officinalis),Ebegümeci (Malva vulgaris),Hibiskus (Hibiscus sabdariffa),Isparta gülü (Rosa damascena),Limon Dilimi ve kabuğu (Citrus limonum),Melisa (Melissa officinalis),Nar çiçeği (Punica granatum L.),Papatya (Chamomillae romanae),Passiflora (Passiflora incarmata),Reyhan (Ocimum basilicum),Sarı kantaron (Hypericum perforatum),Stevya (Stevia rebaudiana),Şerbetçi otu (Humulus lupus),Tarçın (Cinnamomum),Yasemin (Jasminum officinale),Yıldız anason (Illicium verum),
 
Aynısefa: Kan temizleyici bitki çayı olarak bilinir. Mikrop sebebiyle oluşan sarılığa karşı etkilidir. 12 parmak bağırsağı ülseri için kullanılır. Ayak parmaklarındaki kaşıntıyı önler. Kan çıbanı, lekeler ve yaşlılık lekelerini gidermek için cilde sürülerek de kullanılır.

Ebegümeci: Solunum sistemi ile ilgili rahatsızlıklarda etkilidir. özellikle balgamlı öksürük, bronşit gibi hastalıkların tedavisinde takviye olarak kullanılır, ateşi düşürmeye yardımcı olur.

Hibiskus: İştah azaltıcı, metabolizma hızlandırıcı ve yağ yakıcı özelliklere sahip olduğu için sıklıkla tüketilen çaylardandır. Vücuttaki kolesterol seviyesini düşürür ve iyi kolesterolü dengeler. Kolesterol dengede olduğunda da kalp ve damar hastalıklarının oluşma riski azalır.

Isparta gülü: Regl sancısını hafifletmeye, vücudu toksinlerden arındırmaya, stresi yok eder. Sindirim sistemini düzenler, solunumu rahatlatmaya yardımcı olur ve güçlü bir ağrı kesicidir.

Limon dilimi ve kabuğu: Cilt sağlığını korur, migrenin etkisini azaltır, böbrek taşı oluşumunu önler ve kan şekerini düzenlemeye yardımcı olur. Diş etlerini güçlendirmeye yardımcı olan limon kabuğu, içerisindeki faydalı bileşenler sayesinde karaciğer yağlanmasını azaltmaya ve hücre hasarını önlemeye de yardımcı olur. Kanser riskini azaltır ve damar sağlığının korunmasına katkı sağlar. Metabolizmanın hızlı ve düzenli çalışmasına yardımcı olarak vücudun bu süreçte toksinlerden arındırılmasını sağlar.

Melisa: Sarı kantaron gibi rahatlatıcı ve yatıştırıcı etkiler gösterir. Strese çok iyi gelir. Ayrıca mide bulantısının ve sindirim sistemi spazmlarının önlenmesini sağlar.

Nar çiçeği: Hastalıklara karşı korur, ağız ve diş sağlığını iyileştirir, cildi güzelleştirir.

Papatya: Mide bağırsak sistem sağlığını düzenler, gaz, hazımsızlık, şişkinlik gibi problemleri giderir. İltihap giderici, alerji semptomlarını önleyici ve yara iyileştirici etkilere sahiptir.

Passiflora: Passiflora içeren çayların genel özellikleri arasında kan basıncının dengelenmesi, uykunun düzenlenmesi gibi faydalı birtakım etkiler bulunur. Bu tarz çaylar stresi ve ağrıyı azaltmaya kaygıyı gidermeye ve anksiyete semptomlarını ortadan kaldırmaya yardımcı olur.

Reyhan çayı: Antibakteriyel özelliklere sahip olan ve bulaşıcı hastalıkları önlemeye yardımcı olan bir çaydır. Ağız kokusunu önler, vücudun asit seviyesini düzenler, gastrit ve ülser gibi rahatsızlıklara iyi gelir.

Sarı kantaron: Hazmı kolaylaştırır ve ruhu sakinleştirici etkilere sahiptir.

Stevia: Bilinen diğer adıyla şeker otu bitkisi diyabet, hipertansiyon ve obezite tedavisi için yaygın olarak tüketilen bitkilerden biridir. Ayrıca sigarayı bırakmak için de kullanılır ve doğal bir tatlandırıcıdır.

Şerbetçi otu: Sindirim sisteminin ve sinir sisteminin düzenlenmesine yardımcı olur. İştah açıcıdır ve enerji verir. Vücuttaki fazla ödemin atılmasını sağlar, mide ağrısını azaltır, romatizma ve böbrek ağrılarına iyi gelir.

Tarçın: Kan dolaşımını hızlandırır, sindirim sistemini düzenler, mide şişkinliğini giderir, mide bulantısı ve kusmayı önler, kolesterolü dengeler, bağışıklığı ve hafızayı güçlendirir.

Yasemin çayı: Güçlü antioksidan etkilere sahip, doğal bir ağrı kesicidir. Kalp ve damar sağlığını destekler, ruh sağlığını iyileştirir.

Yıldız anason: Gribe ve öksürüğe karşı korur, Vücudun viral enfeksiyonlardan etkilenmesini engeller, bağışıklık sistemini destekler. Sakinleştirici etkilere sahiptir ve rahat uyku uyumaya yardımcı olur.
 
İlaçsız Market'te satılan bitkiler, mevsiminde toplanır ve en sağlıklı şekilde kurutularak ürünün tazeliğini koruması sağlanır.
 
Nasıl Kullanılır?
  • 250 ml su kaynatılır ve kaynama işleminden sonra su 1 dakika dinlendirilir.
  • Dinlendirilen su içerisine 1 tatlı kaşığı sıkıntı yok mutluyuz çayı atılır ve ağzı kapalı şekilde 6-8 dakika demlenir.
  • Demleme işlemi sonrası sıcak tüketilmelidir.
  • Demlendiğinde mor rengi alır.
Uyarılar!
  • Sıkıntı Yok Mutluyuz Çayının zararlı herhangi bir etkisi yoktur. Ancak kimyasal ilaçlarla birlikte kullanımı tehlikeli olabilir.
  • Düzenli ilaç kullanan ya da bitkiler ile kür uygulayan kişiler sıkıntı yok mutluyuz çayı tüketmeden önce uzman bir doktordan yardım almalıdır.
  • Hamile ya da emziren kişiler sıkıntı yok çayı tüketilmeden önce doktorlarına danışarak kullanmalıdır.
  • Bebeklere 6 aydan önce bitki çayı verilmemeli, alerjik durumlar ortaya çıkabileceği için doktora danışmadan kullanılmamalıdır.
  • Sıkıntı yok çayı serin ve kuru yerde saklanmadığı taktirde böceklenebilir.
Ürünlerin Detaylı Bilgileri
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
{x} kişi bu ürünü inceliyor.
Yükleniyor...