600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
SİPARİŞ VERDİĞİN ÜRÜNLERE RESİMLİ YORUM YAP 100 TL HEDİYE ÇEKİ KAZAN
800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla!

Omega-3 Takviyesi Seçmenin 5 Yolu

Tarih: 11.09.2023 01:24
Omega-3 Takviyesi Seçmenin 5 Yolu
Omega-3 yağ asitleri, kalp sağlığı, beyin fonksiyonları ve genel refah için önemli olan temel bir besindir. Balık yağı takviyeleri, bu besini diyetinize dahil etmenin kolay ve uygun fiyatlı bir yoludur.
Omega-3 yağ asitleri, kalp sağlığı, beyin fonksiyonları ve genel refah için önemli olan temel bir besindir. Balık yağı takviyeleri, bu besini diyetinize dahil etmenin kolay ve uygun fiyatlı bir yoludur.
Balık yağı takviyesi seçerken, tazeliğinin önemli olduğunu bilmek önemlidir. Taze balık yağı, bozulmamış ve faydalı omega-3 yağ asitlerini içeren balık yağıdır.

Taze balık yağının iki önemli faktörü vardır:

1-) Tazelik

Balık yağının bozulmamış bir şekilde işlenmesini ve paketlenmesini ifade eder. Bozulmuş balık yağı, faydalı omega-3 yağ asitlerini kaybetmeye başlar ve oksidasyon adı verilen bir süreçle bozulur. Oksidasyon, balık yağının tadını ve kokusunu bozabilir ve hatta sağlığa zararlı olabilir.

2-) Polifenoller

Balık yağını bozulmaya karşı koruyan doğal antioksidanlardır. Polifenoller, balık yağının tazeliğini ve kalitesini korumaya yardımcı olur.

TOTOX Değeri

TOTOX değeri, balık yağının toplam oksidasyon seviyesini ölçen bir endüstri standardıdır. TOTOX değeri ne kadar yüksekse, balık yağı o kadar oksitlenmiş ve bozulmuştur.

Neden Zeytinyağı?

Zeytinyağı, balık yağının tazeliğini ve kalitesini korumaya yardımcı olan güçlü bir antioksidandır. Zinzino, balık yağına zeytinyağı eklemenin TOTOX değerini düşürdüğünü ve balık yağının tazeliğini ve kalitesini artırdığını göstermiştir. Zinzino'nun bu çığır açan keşfi yapmasından ve bilimsel olarak kanıtlanmış formüllerine antioksidan dolu içeriği eklemesinden bu yana neredeyse on yıl geçti.

Omega-3 Takviyesi Seçmenin 5 Yolu

1- Yağdaki Omega-3 tipini ve formunu kontrol edin

Omegaların hücrelerinize girip kalp, beyin ve bağışıklık fonksiyonlarını desteklemeye başlaması için balık yağının mümkün olduğu kadar uzun süre taze ve güçlü kalması gerekir. Marine Omega-3'ün EPA ve DHA'sı için etikete bakın. Yağlı balıkların dokusunda oluşurlar ve deniz ürünleri yemeye en yakın şeylerdir. Yağ asitlerinin çalışma ve vücudumuz tarafından emilme şeklini etkilediği için Omega'nın moleküler formunu da kontrol etmek istersiniz. Trigliseritler, yağ asitlerinin çoğu bitki ve hayvanda aldığı doğal formdur. Bununla birlikte, işlenmiş balık yağlarının çoğu, daha uygun maliyetli olan etil esterlere dayalıdır. Bu balık yağı formu vücudumuz tarafından kolayca emilmez ve trigliserit formundan daha fazla oksidasyona ve ekşimeye eğilimlidir.

2- Tazelik belirtileri için duyularınıza güvenin

Tıpkı gerçek, taze deniz ürünleri gibi, taze balık yağının da balık tadı veya kokusu yoktur. Eğer öyleyse, oksitlenmeye başlamıştır ve daha az etkili olacaktır. Bu yüzden yaygın alışkanlıklara başvurarak, ürünü mutlaka buzdolabında saklayın ve ambalaj üzerindeki son kullanma tarihini kontrol edin. Bu, Omega-3'lerin vücudunuzdaki hücre zarları tarafından alınması için oksidasyon sürecini ve süresini belirleyen bir kalite belirtecidir. Ayrıca, dünyadaki hiçbir aroma, kokmuş bir balık yağını kapatamayacağını da unutmayın! Aromalı Omega-3 takviyeleri, yalnızca yağı sindirmeyi daha keyifli bir deneyim haline getirir. Eklenen lezzetin, ne besin değeri ne de oksidasyon süreci üzerinde hiçbir etkisi yoktur.

3- Tazelik kanıtı için markayı inceleyin

Tazelik, potansiyele ve etkili bir şekilde gerçek sonuçlara eşittir. Tüm balık yağları eninde sonunda acılaşıp kalitelerini kaybedeceğinden, oksidasyon süreci ölçülebilir olmalıdır.
Sürdürülebilir kaynak sağlama yöntemlerinden çevresel kirletici maddelere ve ürünün oksidasyon/kalite düzeyine kadar, tüm kalite belirteçlerini sunarken şeffaf olan güvenilir bir marka seçtiğinizden emin olun.
İkincisi, TOTOX değerinde belirlenir. Toplam oksidasyon değeri, yağın ne kadar taze olduğunu etkili bir şekilde ölçen bir endüstri standardıdır. Bir şeyi aklınızda tutmanız gerekir: TOTOX hesaplamasının temel denklemi yalnızca saf, tatlandırılmamış balık yağları içindir. Seçtiğiniz Omega-3 takviyesi gerçekten aromalıysa, bu değer yanlış bir tazelik vaadi olabilir. Toplam hesaplamayı etkileyecektir, ancak oksidasyon süreci üzerinde hiçbir etkisi yoktur ve bu nedenle ürünün kalitesini etkilemeyecektir.

4- Hangi antioksidanların eklendiğini öğrenin

Balık yağındaki oksidasyon sürecini yavaşlatmanın, raf ömrünü uzatmanın ve kaliteyi iyileştirmenin birkaç yolu vardır. Antioksidanların eklenmesi bir yöntemdir.
TBHQ ve askorbil palmitat gibi sentetik antioksidanlar kullanan markalardan uzak durun çünkü bunlar Omega-3'lerin sağlığı geliştirici özelliklerini etkisiz hale getirebilir. Bunun yerine, yalnızca karışıma fayda sağlayacak doğal olarak karıştırılmış tokoferoller veya E vitamini içeren bir takviye seçin.

5. Sizin için hazırlanmış bir günlük doz alın ve ürünü test edin

Herkes farklıdır ve vücudunuzun Omega-3 takviyesini emeceği seviye, üründeki Omega-3'lerin konsantrasyonuyla daha az, kilonuz, mide asidi profiliniz, genetiğiniz gibi bireysel faktörlerle ve hatta bazı alerjilerle daha fazla ilgilidir. Ambalajın üzerinde önerilen günlük doza bakın ve size yol göstermesi için ağırlık tablosu içeren bir ürün seçin. Daha da iyisi: Eşsiz yağ asidi profilinizi ortaya koyan, kişiselleştirilmiş kan testleri sunan ve takviyelerin işlerini yaptıklarına dair gerçek yazılı kanıt gösterebilen bir marka seçin.

BalanceOil+: Omega-3 ve Polifenollerin Güçlü İttifakı yazımızı mutlaka okuyunuz.
İlgili Ürünler
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...