400 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
SİPARİŞ VERDİĞİN ÜRÜNLERE YORUM YAP 75 TL HEDİYE ÇEKİ KAZAN
400 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 400 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 400 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 400 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz! Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla!

Yasemin / 50 gr.

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş

Yasemin çayı, genellikle demlenmiş yasemin çiçekleriyle yapılan bir tür yeşil çaydır. Yasemin bitkileri, Oleaceae bitki ailesi olarak da adlandırılan zeytin ailesinin üyeleridir. Bu türü yapmak için kullanılan çiçekler genellikle (Jasminum offcinale) veya “Sampaguita” (Jasminumsambac) bitki türlerinden türetilmektedir. Yasemin çayı yatıştırıcı, hafif, çiçeksi ve taze bir tada sahiptir.

İlaçsız Market'te satılan bitkiler, mevsiminde toplanır ve en sağlıklı şekilde kurutularak ürünün tazeliğini koruması sağlanır.

Bilimsel araştırmaları incelemek ve nasıl kullanılacağını öğrenmek için Yasemin Çayı Faydaları Nelerdir? Yasemin Çayı Ne İşe Yarar? makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

Nasıl Kullanılır?

Günlük olarak tüketilebilecek ideal çaylardan biridir. 

 • 250 ml kaynamış (85°C) klorsuz temiz su içerisine 1-2 çay kaşığı yasemin eklenir ve 3-5 dakika demlenir.

Yemekten en az 30 dakika sonra içilir. Yasemin çayının tadı acı geliyorsa demleme sıcaklığını azaltın veya demleme süresini kısa tutun. Kaliteli ve iyi demlenmiş bir yasemin çayının tadı hafif ve ferah, kokusu ve aroması güzel, ağızda kalan tadı ise yumuşak olmalıdır.

Uyarılar!

 • Belirtilen miktarlarda kullanıldığında herhangi bir yan etki oluşturmaz.
 • Yasemini taze tutmak için kuru, ışıktan, oksijenden ve nemden uzak, serin ve karanlık bir yerde muhafaza ediniz.

*İlgili yasa ve yönetmelikler, hastalık adı veya endikasyon belirterek satış ve tanıtıma izin vermemektedir.

  Benzer Ürünler
  Ürünlerin Detaylı Bilgileri
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  Yükleniyor...