600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
SİPARİŞ VERDİĞİN ÜRÜNLERE RESİMLİ YORUM YAP 100 TL HEDİYE ÇEKİ KAZAN
700 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 700 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 700 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 700 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla!

Kırkkilit Otu / At Kuyruğu / 50 gr.

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş

Atkuyruğugiller familyasına ait olan kırkkilit otu, su kıyılarında ve sulak yerlerde yetişir. At kuyruğu ismiyle de tanınan kırkkilit otu 'yaşayan fosil' olarak da nitelendirilir. Farklı yörelerde 'çam otu, kuş kuyruğu veya zemberek otu' gibi çeşitli isimlerle anılır. Ülkemizin hemen hemen her yerinde yetişen kırkkilit otu, görünümü itibariyle biberiyeyi andırmaktadır. Antioksidan özelliklere sahip olan bu faydalı bitki, vücut direncini artırır ve otoimmün hastalıklara karşı da etkilidir.

İlaçsız Market'te satılan bitkiler, mevsiminde toplanır ve en sağlıklı şekilde kurutularak ürünün tazeliğini koruması sağlanır.

Bilimsel araştırmaları incelemek ve nasıl kullanılacağını öğrenmek için Kırkkilit Otu Faydaları Nelerdir? Kırkkilit Otu Çayı Nasıl Yapılır? makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

Nasıl Kullanılır?

  • 1 fincan su kaynatılır ve kaynayan suya 3 dal kırkkilit otu eklenir.
  • Demlenmesi için 10 dakika bekletilir ve karışım süzüldükten sonra tatlandırılarak içilir. (Tatlandırmak için bal kullanılması önerilir)
  • Kırkkilit otu günde 1 defa tüketilmelidir.

Uyarılar!

  • Kırkkilit otunun aşırı miktarda veya yanlış şekilde tüketilmesi ciddi sağlık problemlerinin yaşanmasına sebep olabilir. Bu sebeple günde 1 fincandan fazla tüketilmemelidir.
  • Kırkkilit otu böbrekler üzerinde etkili olduğu için böbrek hastalarının kullanımına uygun değildir.
  • Kırkkilit otu vücutta bulunan potasyum seviyelerini düşürür. Potasyum seviyesi düşük olan kişilerin kırkkilit otu tüketmeleri tavsiye edilmemektedir.
  • Kronik rahatsızlığı olan kişiler, böbrek hastaları, düzenli ilaç kullanan kişiler, hamile ve emziren anneler ve alerjik bir bünyeye sahip olan bireyler kırkkilit otu tüketiminden kaçınmalıdır. Bu kişiler kırkkilit otu tüketmeden önce mutlaka doktora danışmalı, doktorun onay vermediği hiçbir ürünü kullanmamalıdır.

*İlgili yasa ve yönetmelikler, hastalık adı veya endikasyon belirterek satış ve tanıtıma izin vermemektedir.

Benzer Ürünler
Ürünlerin Detaylı Bilgileri
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
{x} kişi bu ürünü inceliyor.
Yükleniyor...