600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
SİPARİŞ VERDİĞİN ÜRÜNLERE RESİMLİ YORUM YAP 100 TL HEDİYE ÇEKİ KAZAN
800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla!

Rezene / 50 gr.

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş

Antik tarihte Romalılar, Yunanlılar ve Mısırlılar rezeneyi sağlık ve zevk sembolü olarak törenlerinde kullanmıştır. Günümüzde bu popüler sebze, en yaygın kullanılan şifalı bitkilerden biri olmaya devam etmektedir. Rezene, genel olarak esansiyel yağ  olarak veya bitkinin tüm kısımlarının pişirilmesi ile tüketilmektedir. Ayrıca anti-inflamatuar, anti-mikrobiyal, anti-viral, anti-tümör ve anti-spazmodik özellikleri ile 40’tan fazla hastalık türü için ilaç olarak da kullanılmaktadır. Bu özellikleri ile rezene, binlerce yıldır değerli bir bitki olarak görülmektedir.

İlaçsız Market'te satılan bitkiler, mevsiminde toplanır ve en sağlıklı şekilde kurutularak ürünün tazeliğini koruması sağlanır.

Bilimsel araştırmaları incelemek ve nasıl kullanılacağını öğrenmek için Rezenenin Faydaları Nelerdir? Rezene Çayı Nasıl Yapılır? makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

Nasıl Kullanılır?
 • 1,5 gr parçalanmış tohum üzerine kaynar su ilave edilir.
 • Kapağı kapatılarak 10 dakika demlenir ve içilir.

Günlük tüketilmesi önerilen miktar 5-7 gr tohumdur.

Diğer demleme yöntemi;

 • 1 bardak kaynar suyun içine 1 tatlı kaşığı rezene tohumu eklenir.
 • 10-15 dakika kadar demlenir.

Karışımdan günde 3 defa 1’er bardak içilir.

Uyarılar!
 • Önerilen miktarlarda kullanıldığında herhangi bir yan etki oluşturmaz ancak hamilelik döneminde kullanılması önerilmemektedir.
 • Satın alınacak rezenenin kaliteli olmasına dikkat edilmeli, açıkta satılan bitkiler kullanılmamalıdır.
 • Rezene çayı hazırlanırken kullanılacak suyun içme suyu olması gerekir. Birkaç dakika kaynatılan su içerisine rezene eklenmesi ve 10 dakika (kaynatılmadan) bu su içerisinde bekletilmesi gerekir. Hazırlanma yöntemlerinin dışına çıkılmamalı, dikkatli hazırlanmalıdır. 
 • Özel olarak yetiştirilen, kurutulan ve güvenilir markaların ürünleri tercih edilmelidir.

*İlgili yasa ve yönetmelikler, hastalık adı veya endikasyon belirterek satış ve tanıtıma izin vermemektedir.

  Benzer Ürünler
  Ürünlerin Detaylı Bilgileri
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  {x} kişi bu ürünü inceliyor.
  Yükleniyor...