600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
SİPARİŞ VERDİĞİN ÜRÜNLERE RESİMLİ YORUM YAP 100 TL HEDİYE ÇEKİ KAZAN
800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla!

Meyan Kökü / 50 gr.

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş

Meyan kökü lif değil kök halindedir, kökler liflerden daha kuvvetli özelliklere sahiptir, meyan kök olarak kullanıldığında şifası yüksektir.
Dünyanın en eski bitkisel ilaçlarından biri olarak kabul edilen meyan kökü, meyan bitkisinin (Glycyrrhiza glabra) kökünden elde edilmektedir.  Meyan kökünün tıbbi alanda kullanımı, kökünün firavunlar için tatlı bir içeceğe dönüştürüldüğü eski Mısır’a kadar uzanmaktadır. Geleneksel tıpta mide rahatsızlıklarını gidermek, vücuttaki iltihabı azaltmak ve üst solunum yolu problemlerini tedavi etmek için kullanılmıştır.

İlaçsız Market'te satılan bitkiler, mevsiminde toplanır ve en sağlıklı şekilde kurutularak ürünün tazeliğini koruması sağlanır.

Bilimsel araştırmaları incelemek ve nasıl kullanılacağını öğrenmek için Meyan Kökü Ne İçin Kullanılır? makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

Nasıl Kullanılır?

  • 1 bardak kaynamış suyun içerisine 1-1,5 tatlı kaşığı kadar meyan kökü atılır.
  • 5-6 dakika boyunca demlenir ve 1 çay kaşığı bal veya tarçın ile tatlandırılarak tüketilir.
  • Meyan kökü çayı hem aç karnına hem de tok karnına içilebilir.
  • Günde en fazla 2 bardak içilmeli, öğlen ve akşam yemeklerinden sonra tüketilmelidir. Bu sayede çaydan alınan fayda artacaktır.

 Uyarılar!

  • Meyan kökü çayı aşırı miktarda tüketildiğinde vücutta ve yüzde ödem oluşumuna sebep olabilir. 
  • Yine fazla içilmesi halinde sıvı kaybı (dehidrasyon) ve böbrek rahatsızlıklarına neden olabileceği için kullanımı sınırlandırılmalıdır.
  • Hamile ve emziren kadınların meyan kökü çayı itmesi tavsiye edilmemektedir.
  • Kansızlık, hipertansiyon, kalp hastalığı, şeker hastalığı, potasyum eksikliği, meme, rahim ve prostat kanseri olan kişilerin meyan kökü çayı tüketiminden kaçınması gereklidir.

*İlgili yasa ve yönetmelikler, hastalık adı veya endikasyon belirterek satış ve tanıtıma izin vermemektedir.

Benzer Ürünler
Ürünlerin Detaylı Bilgileri
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
{x} kişi bu ürünü inceliyor.
Yükleniyor...