600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
SİPARİŞ VERDİĞİN ÜRÜNLERE RESİMLİ YORUM YAP 100 TL HEDİYE ÇEKİ KAZAN
800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla!

Ihlamur (Yaprak) / 50 gr.

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
Ihlamur çayı, vücudumuzda çok sayıda olumlu etkiye sahip bitki çaylarından biridir. Fermente edilmemiş ıhlamur ağacının sarı ve beyaz renklerde açan çiçeklerinin kurutulması ile elde edilmiştir. Yüksek düzeyde antioksidan içerir ve %100 doğaldır. Soğuk algınlığı ve grip gibi rahatsızlıkların iyileştirilmesi için ıhlamur çayı sıklıkla tüketilir. Öksürüğe neden olan bakterilerin vücuttan atılmasına yardımcı olurken, hastalık sebebiyle solunum yollarında oluşan tahrişin de giderilmesini sağlar. Balgam söktürücü özellikleri ile bilinen ıhlamur, viral veya bakteriyel boğaz enfeksiyonları, yüksek ateş şikayetleri, kronik hastalıklar, cilt ve saç hastalıkları gibi pek çok hastalığın tedavisine yardımcı olur.

Bilimsel araştırmaları incelemek ve nasıl kullanılacağını öğrenmek için Ihlamur Faydaları Nelerdir? Ihlamur Çiçeği Çayı Neye İyi Gelir? makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

Ihlamur Kaynatılır Mı Demlenir Mi?
 
Öncelikle ıhlamur çiçekleri, ebegümeci, ayva çekirdeği gibi “müsilaj” içeren bitkilerin içindeki müsilajların suya geçebilmesi için en az yarım saat, mümkünse 45 dakika süre gerekli, geleneksel yöntemlerde olduğu gibi... Müsilajlar bu bitkilerin içindeki suyla buluşunca ortaya çıkan kayganlaştırıcı jelimsi maddeler ki solunum yollarını, mide bağırsak yüzeyini rahatlatan da bu maddeler zaten, sıcak sudan da olumsuz etkilenmiyorlar aksine sıcak suda daha iyi açığa çıkıyorlar, hatırlar mısınız eskiden ıhlamuru soba üzerinde demlerler ve ‘ağdalaşınca için’ derlerdi büyüklerimiz, bu doğru çünkü ‘ağdalaşması’ demek müsilajların suya geçmiş olması demek. Ihlamur yaprağı için aynı şey geçerli değil, yaprakları on dakika demlemek yeterli, yaprakların da yangı giderici etkisi gösterildi ama müsilajlar çiçeklerde. Dünyadaki önemli eski herbalizm kitaplarında da “ıhlamur nektarı” diye geçer ıhlamur çayı çünkü gerçekten meyve nektarı kıvamındadır, tariflerde de 15 dakikada çayı hazırlanacaksa çiçekler iyice toz edilsin diye geçer, müsilajlar ancak geçer suya...
 
İlaçsız Market'te satılan bitkiler, mevsiminde toplanır ve en sağlıklı şekilde kurutularak ürünün tazeliğini koruması sağlanır.

Nasıl Kullanılır?

  • Bir tutam ıhlamur kaynar su içerisine atılır ve 30-45 dakika kaynatılır.
  • Kaynatma işlemi sonrası ağdalaşan ıhlamur çiçeği çayı sıcak olarak tüketilmelidir.

Uyarılar!

  • Fazla miktarda tüketilen ıhlamur hastalıkların ortadan kalkmasını hızlandırmaz. Tam tersi fazla miktarda ıhlamur tüketimi insan sağlığına zarar verecektir.
  • Gün içerisinde çok fazla ıhlamur tüketilmesi kan basıncının yükselmesine, ishal ile vücudun su kaybetmesine ve kalp rahatsızlığına neden olabilir. 
  • Hamile ve yeni doğum yapmış kişiler mutlaka doktor kontrolünde ıhlamur tüketmelidir.

*İlgili yasa ve yönetmelikler, hastalık adı veya endikasyon belirterek satış ve tanıtıma izin vermemektedir.

Benzer Ürünler
Ürünlerin Detaylı Bilgileri
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
{x} kişi bu ürünü inceliyor.
Yükleniyor...