600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
SİPARİŞ VERDİĞİN ÜRÜNLERE RESİMLİ YORUM YAP 100 TL HEDİYE ÇEKİ KAZAN
800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla!

Papatya (Tıbbi) / 50 gr.

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş

Papatya, Asteracea bitki familyasında yer alan ve Anthemis ya da Bellis gibi farklı cinslerden olan bitki türlerine verilen genel bir bitki adıdır. Flavonoid adı verilen kimyasallar içerdiği için papatyanın tıbbi olarak olumlu etkileri bulunur. Papatya bitkisinin çiçekleri ve gövdesi kullanılarak çayı ve yağı elde edilmektedir. Lezzetli bir aromaya sahip olan papatya, yumuşak içime sahip olan faydalı ve aromatik bir bitkidir.

İlaçsız Market'te satılan bitkiler, mevsiminde toplanır ve en sağlıklı şekilde kurutularak ürünün tazeliğini koruması sağlanır.

Bilimsel araştırmaları incelemek ve nasıl kullanılacağını öğrenmek için Tıbbi papatyanın Faydaları Nelerdir? Tıbbi Papatya Çayı Neye İyi Gelir? makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

Nasıl Kullanılır?

Tıbbi Papatya Çayı Demleme

 • 1 fincan (150 ml) kaynayan su içerisine 2 gr papatya eklenir.
 • Ağzı kapatılır ve 5-10 dakika demlendikten sonra içilir. 
 • Günde 3-4 defa yemeklerden sonra içilir.

Gargara

 • Bir fincan içerisine 4-10 gr papatya konur ve üzerine 100 ml kaynamış su ilave edilir.
 • Ağzı kapatılır ve 5-10 dakika demlenir.
 • Ağız içi ve boğaz için gargara yapılarak kullanılır.

Uyarılar!

 • Papatyanın bilinen ciddi bir yan etkisi yoktur fakat Compositae (Asteraceae) familyasının bir üyesi olan papatya cinsinin, aynı familyaya ait türlere alerjisi olan kişiler tarafından kullanılması önerilmez.
 • Emziren kişiler kullanabilir.

*İlgili yasa ve yönetmelikler, hastalık adı veya endikasyon belirterek satış ve tanıtıma izin vermemektedir.

  Benzer Ürünler
  Ürünlerin Detaylı Bilgileri
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  {x} kişi bu ürünü inceliyor.
  Yükleniyor...