600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
SİPARİŞ VERDİĞİN ÜRÜNLERE RESİMLİ YORUM YAP 100 TL HEDİYE ÇEKİ KAZAN
800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla!

Kuşburnu / 50 gr.

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş

Güller Kuzey Yarım kürenin ılıman bölgelerine özgüdür. Kuşburnu, çiçeklerin olduğu bölgelerde bulunur ve genellikle çiçekler öldükten sonra ortaya çıkar. Ancak güllerin tamamı kuşburnu üretmez ve tüm çiçekler bu meyveyi vermez. Kuşburnu, gül bitkisinin sahte meyvesidir ve yenilebilmektedir. Birçok gül türü yenilebilir kuşburnu üretir. Ancak özellikle rugosa gülleri (Rosa rugosa) kuşburnu üretme yeteneği ile tanınır. Bu cins güllerin hem kuşburnu hem de yaprakları tüketilebilir.

Kuşburnu bitkisi boyut, şekil ve renk bakımından farklılık göstermektedir. Ancak genellikle turuncu veya kırmızı tonlarındadır. İçerisinde oldukça değerli besin maddeleri bulundurur. Kuşburnu zengin bir C vitamini kaynağıdır ve fenoller, flavonoidler, ellagik asit ve likopen açısından oldukça zengindir. Ayrıca içerisinde E vitamini ve çok sayıda yağ asidi bulunmaktadır.

İlaçsız Market'te satılan bitkiler, mevsiminde toplanır ve en sağlıklı şekilde kurutularak ürünün tazeliğini koruması sağlanır.

Bilimsel araştırmaları incelemek ve nasıl kullanılacağını öğrenmek için Kuşburnu Nasıl Tüketilir? Kuşburnu Yağı Nasıl Kullanılır? makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

Taze Kuşburnu Nasıl Demlenir?

 • Bir bardak (250 ml) kaynamış suya 4-8 adet kuşburnu atılır.
 • 10-15 dakika demlenmesinin ardından suyu süzülerek tüketilebilir.

Kurutulmuş Kuşburnu Nasıl Demlenir? 

  • Bir bardak (250 ml) kaynamış suya 4-8 adet kuşburnu atılır.
  • 5 dk kaynatılır.
  • 10 dakika demlenir.
  • Süzülerek tüketilebilir.
  • Günde 1-2 bardak içilir.

  Uyarılar!

  Kullanılan ilaçlarla etkileşim riskini azaltmak için, alınan ilaçlarla kuşburnu içme vakti arasında en az 2 saatlik bir süre olmalıdır. Kuşburnunun yan etkileri arasında mide bulantısı, mide krampları, ishal, kusma, kabızlık, mide ekşimesi, baş ağrısı, yorgunluk ve uyku sorunları bulunur. Belirtilen dozda tüketilen kuşburnu istenmeyen yan etkilere sebep olmaz.

  • Herhangi bir hastalık için ilaç kullanıyorsanız veya tedavi görüyorsanız, kuşburnu tüketmeden önce doktorunuza danışmalısınız.
  • Hamile ve emziren kadınlar, şeker hastaları, kanama problemleri veya orak hücre hastalığı olan kişiler, hemokromatoz, talasemi veya anemi gibi demir ile ilgili bozukluğu olan kişiler ve böbrek taşı oluşumu riski olan kişilerin kuşburnu tüketmesi önerilmez.
  • Glikoz-6-fosfat dehidrojenaz eksikliğiniz (G6PD eksikliği) varsa, yüksek oranda C vitamini içeriği olan kuşburnunun aşırı tüketimi komplikasyon risklerini artırabilir.
  • Kuşburnunun kanın pıhtılaşmasına sebep olduğu düşünülen rugosin E içermesi sebebiyle, geçmişte kalp krizi, felç veya kanda pıhtılaşma problemleri yaşayan kişilerin kuşburnu tüketmesi sakıncalıdır. Kuşburnu kan pıhtılaşma riskini artırır.
  • Kuşburnunun ufak düzeyde etkileşime girebileceği ilaçlar arasında aspirin, kolin magnezyum trisalisilat ve salsalat bulunur. Orta düzeyde etkileşime girebilecekleri arasında varfarin, alüminyum (çoğunlukla antasit ilaçlarda bulunur),lityum, flufenazin ve östrojen gibi kan sulandırıcılar yer alır.

  *İlgili yasa ve yönetmelikler, hastalık adı veya endikasyon belirterek satış ve tanıtıma izin vermemektedir.

   Benzer Ürünler
   Ürünlerin Detaylı Bilgileri
   Size nasıl yardımcı olabiliriz?
   {x} kişi bu ürünü inceliyor.
   Yükleniyor...