600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
SİPARİŞ VERDİĞİN ÜRÜNLERE RESİMLİ YORUM YAP 100 TL HEDİYE ÇEKİ KAZAN
800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla!

Lavanta / 50 gr.

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş

Lavanta, keskin çiçek kokusu ile tanınan nane ailesinden bir bitkidir. Bilimsel adı “Lavandula Angustifolia” olan ve geçmişi 2500 yıl öncesine dayanan bu bitkinin Akdeniz, Orta Doğu ve Hindistan’a özgü olduğu bilinmektedir. Antik çağda lavanta yağı mumyalama sürecinde kullanılmış ve kutsal bir bitki olarak kabul görmüştür. Ek olarak, lavanta yağının saç ve giysilerde parfüm olarak da kullanıldığı kayıtlara geçmiştir.

İlaçsız Market'te satılan bitkiler, mevsiminde toplanır ve en sağlıklı şekilde kurutularak ürünün tazeliğini koruması sağlanır.

Bilimsel araştırmaları incelemek ve nasıl kullanılacağını öğrenmek için Lavanta Çayı Faydaları Nelerdir? makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

Nasıl Kullanılır?

 • Çay Formu: 1-2 gram lavanta kaynayan suya eklenir ve kapaklı bir fincan içinde 10 dakika demlenir. Uyumadan önce içilir. Lavantanın miktarı kişinin tercihine göre değişir.
 • Banyoda Kullanımı: Rahatlamak için 100 gr lavanta çiçeği 2 litre suyun içine atılır ve kapağı kapatılarak kaynayıncaya dek ısıtılır. Elde edilen karışım banyo suyu içerisine eklenir. Daha etkili olması için banyo suyuna 5-10 damla lavanta uçucu yağı eklenebilir.

Uyarılar!

 • Önerilen miktarlarda kullanıldığında herhangi bir riski bulunmamaktadır.
 • Aşırı kullanımı toksik etkilere sebep olabilir.
 • İlaç kullanıyorsanız, hamileyseniz veya emziriyorsanız, kronik bir rahatsızlığa sahipseniz doktorunuz ile görüşmeden kürleri uygulamaya çalışmamalısınız.

*İlgili yasa ve yönetmelikler, hastalık adı veya endikasyon belirterek satış ve tanıtıma izin vermemektedir.

  Benzer Ürünler
  Ürünlerin Detaylı Bilgileri
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  {x} kişi bu ürünü inceliyor.
  Yükleniyor...