600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
SİPARİŞ VERDİĞİN ÜRÜNLERE RESİMLİ YORUM YAP 100 TL HEDİYE ÇEKİ KAZAN
800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla!

Reyhan / 50 gr.

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş

Reyhan bitkisinin latince adı Ocimum Basilium’dur ve nanegiller familyasına aittir. Ayrıca “bitkilerin kralı” ve “kraliyet otu” olarak da adlandırılır. Bu bitkinin anavatanı Hindistan ve İran’dır ve 5000 yıldan fazla süredir yetiştirilmektedir. Kendine özgü tadı ve birçok mutfakta yaygın kullanımı nedeniyle reyhan, birçok uzman tarafından şifalı otların kralı olarak da tanımlanmaktadır. 

Reyhan, sağlığa faydalı, besin değerleri açısından zengin, yaklaşık 100 cm boyunda, dayanıklı çok yıllık bir bitkidir. Tropik iklimlerde her gün yaklaşık altı saat güneş alan sıcak ortamlarda en iyi şekilde yetişmektedir Reyhan, organik maddeler bakımından zengin, verimli, iyi drene edilmiş toprakları tercih etmektedir. Bitki, özellikle erken dönemlerinde 5-10 cm uzunluğunda, çok dallı, yoğun villous (çiçek) olan bir gövdeye sahiptir. Reyhan bitkileri çok büyük tohumlar üretmez. Güçlü, keskin, genellikle tatlı bir kokuya sahiptir ve biraz anasonu andırır.

İlaçsız Market'te satılan bitkiler, mevsiminde toplanır ve en sağlıklı şekilde kurutularak ürünün tazeliğini koruması sağlanır.

Bilimsel araştırmaları incelemek ve nasıl kullanılacağını öğrenmek için Reyhanın Faydaları Nelerdir? Reyhan Çayı Nasıl Yapılır? makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

Nasıl Kullanılır?

 • Kurutulmuş reyhan (1,5-3 gr) ile hazırlanan çay 10-15 dakika demlenir ve içilir.

Anadolu mutfağının vazgeçilmez aroma verici bitkisi olarak bilinen reyhan, salatalara, soslara ve çorbalara eklenerek tüketilebilir.

Uyarılar!

 • Önerilen miktarlarda kullanıldığında herhangi bir yan etki oluşturmaz.
 • Reyhan yapraklarında bulunan uçucu yağın içerisinde yüksek oranda östrojenik etkili estragol bulunduğundan hamile kişilerin kullanması önerilmez.

*İlgili yasa ve yönetmelikler, hastalık adı veya endikasyon belirterek satış ve tanıtıma izin vermemektedir.

  Benzer Ürünler
  Ürünlerin Detaylı Bilgileri
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  {x} kişi bu ürünü inceliyor.
  Yükleniyor...