600 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO
SİPARİŞ VERDİĞİN ÜRÜNLERE RESİMLİ YORUM YAP 100 TL HEDİYE ÇEKİ KAZAN
800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla! 800 TL ÜZERİ ÜCRETSİZ KARGO Ürünler hakkında daha detaylı bilgi ve kürler blog sayfamızda! Hemen tıkla!

Yeşil Çay / 50 gr.

WHATSAPP İLE SİPARİŞ VER
Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş

Yeşil çay, siyah çayın fermente edilmiş halidir. Mayalanma işleminden geçmediği için antioksidan etkili etken maddelerinde bozulma olmaz.

Yeşil çayın polifenol grubunda dört etkin madde bulunur;

 • Epicatechin
 • Epicatechin-Gallat
 • Epigallocatechin
 • Epigallocatechin-Gallat

Kateşinlerin ortak özellikleri hem suda hem de yağda çözünme yeteneğine sahip olmalarıdır. Bir maddenin hem yağda hem de suda çözünebilme yeteneğine sahip olması, tüm vücuda yayılabileceği anlamına gelmektedir.

Siyah çay da kateşin grubundan etkin maddeler içerir. Ancak yeşil çay kateşinler bakımından daha zengindir. Bu durum çayın işlenme sürecinden kaynaklanır. Siyah çay üretiminde bitki toplanır toplanmaz yuvarlanır ve doğranır. Doğrama işleminden dolayı yaprak ve saplardaki sıvı dışarı akar ve fermantasyon gerçekleşir. Fermente olmuş çay demlendiğinde veya kaynatıldığında çaya kırmızı rengini ve siyah çay tadını verir. Ancak yeşil çay üretiminde çaylar dikkatli şekilde yuvarlanır ve buhar verilerek yavaş yavaş kurutulur. Bu sayede yeşil çay içerisindeki etkin bileşenler korunmuş olur.

İlaçsız Market'te satılan bitkiler, mevsiminde toplanır ve en sağlıklı şekilde kurutularak ürünün tazeliğini koruması sağlanır.

Bilimsel araştırmaları incelemek ve nasıl kullanılacağını öğrenmek için Yeşil Çayın Faydaları Nelerdir? Yeşil Çay Nasıl Demlenir? makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

Nasıl Kullanılır?

 • Çay şeklinde 2-3 dakika demlenir. Yemekten önce veya sonra bal eklenerek veya sade olarak tüketilebilir. 

Uyarılar!

 • Bilinen ciddi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

*İlgili yasa ve yönetmelikler, hastalık adı veya endikasyon belirterek satış ve tanıtıma izin vermemektedir.

  Benzer Ürünler
  Ürünlerin Detaylı Bilgileri
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?
  {x} kişi bu ürünü inceliyor.
  Yükleniyor...